Janina Bąk

Janina Bąk
Statystyczka
Janina Bąk
Statystyczka

Statystyczka, aktywistka, autorka strony JaninaDaily.com. Autorka bestsellerowej książki popularnonaukowej „Statystycznie rzecz biorąc. Czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby zdobyć Nobla”, która sprzedała się w liczbie ponad 120 000 egzemplarzy. Umie liczyć, opowiadać i opowiadać o liczeniu. Lubi uczyć ludzi, że ze statystyką można i należy się zaprzyjaźnić. 

Szkoliła takie firmy jak Google, Spotify, Ernst & Young, T-Mobile, Deloitte czy ING Bank Śląski – w Polsce i za granicą. W 2021 roku znalazła się w rankingu „100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków” magazynu „Newsweek”, a w 2022 otrzymała nagrodę Influencerka roku od magazynu „Wprost”.
 

2023-06-15

Jak zachować 34 miliony dolarów w kieszeni? O błędach poznawczych, pułapkach myślenia i poprawnym wyciąganiu wniosków
Jak zachować 34 miliony dolarów w kieszeni? O błędach poznawczych, pułapkach myślenia i poprawnym wyciąganiu wniosków
  • 13:05 - 14:05
  • 60 min

Czy wiecie ile Waszą firmę może kosztować jedno błędnie skonstruowane pytanie ankietowe? 34 milionów dolarów. Tyle musiała swego czasu zapłacić Coca-Cola za decyzje podjęte na podstawie źle przeprowadzonych badań konsumenckich. Jeśli nie chcesz powtórzyć jej błędu i zachować 34 milionów dolarów w kieszeni - zapraszam na prezentację! Opowiem w niej o tym, że wbrew powszechnej opinii statystyki nie kłamią. Ale ludzie kłamią na temat statystyk, choć nie zawsze celowo. Dowiesz się wszystkiego o najczęstszych błędach myślenia i mechanizmach, które czasem wpływają na poprawność naszych wniosków, a także sposobach na to, by tych błędów uniknąć.

If you want, we can send you notifications about news on the site. All you need to do is agree to receive notifications.